a
  • AntalyaZ
  • Ekonomi
  • Bakan Derya Yanık duyurdu! SED ödemeleri bugün yapılıyor

Bakan Derya Yanık duyurdu! SED ödemeleri bugün yapılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelere çocukları için toplam 169 milyon 165 bin TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesinin bugün yapılacağını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, çocukların ilk olarak aile yanında desteklenmesi ilkesinden hareketle ihtiyacı olan ailelere Bakanlık tarafından Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) yardımı yapıldığını belirtti.

Çocuklar için yaklaşık 1259 TL ödeme yapıldığını ifade eden Bakan Yanık, bugün başlayan ödemelerin 15 Ağustos’a kadar tamamlanacağını belirtti.’

Çocukların sağlıklı gelişimleri için ailelerinin yanında büyümelerine önem verdiklerinin altını çizen Derya Yanık, şunları kaydetti:

Ekonomik sebeplerle çocuklarımızın ailelerinden kopmaları yerine ihtiyaçlarının karşılanarak aileleriyle bir arada, topluma sağlıklı bireyler olarak katılabilmelerini hedefliyoruz. Bu kapsamda, sosyal hizmet modellerimizden biri olan SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli olarak yatırılıyor. Ailelerimizin çocukları için toplam 169 milyon 165 bin lira Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesini bugün yapıyoruz.

Haberlerimizi Instagram, Facebook, Twitter, Telegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Son Dakika…. Bakan Vedat Bilgin kamu işçilerine yapılan zam oranını açıkladı

HIZLI YORUM YAP

r