a
  • AntalyaZ
  • Ekonomi
  • Bahçeşehir Koleji aşı olmayan öğretmenleri işten çıkaracak

Bahçeşehir Koleji aşı olmayan öğretmenleri işten çıkaracak

Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, aşı olmak istemeyen çalışanlarına ise saygısının sonsuz olduğunu ancak aşı olmayan kimseyi okullarında çocukların sağlığı için çalıştıramayacaklarını da açıkladı.

Yeni eğitim öğretim dönemi öncesi tüm Türkiye’deki okul yöneticileriyle bir araya gelen Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, Bahçeşehir Koleji çalışanlarının yüzde 97’sinin aşı olduklarını ifade etti.

Yücel, aşı olmak istemeyen çalışanlarına ise saygısının sonsuz olduğunu ancak aşı olmayan kimseyi okullarında çocukların sağlığı için çalıştıramayacaklarını da açıkladı.

Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, yeni eğitim öğretim dönemi öncesi tüm Türkiye’deki okul yöneticileriyle bir araya geldi. 63 ilde 144 kampüslerinin olduğunu ve yaklaşık 7 Bin kişinin okullarında istihdam edildiğini söylerken, kurumlarında aşı olan personel sayısını da açıkladı. Yücel “İş yeri hekimimizden güzel bir haber aldım, Bahçeşehir Koleji çalışanlarının yüzde 97’si aşısını olmuş. Olmayan çalışma arkadaşlarımızın çok büyük bir kısmı ise gebelik ya da farklı sağlık nedenleriyle aşılarını ertelemişler. Okullarımız açılana kadar onlar da aşılarını olarak aramızda olacaklar” dedi.

 

Hüseyin Yücel aşı olmak istemeyen çalışanlarına ise saygısının sonsuz olduğunu ifade ederken aşı olmayan kimseyi okullarında çocukların sağlığı için çalıştıramayacaklarını açıkladı. Yücel ayrıca, “Aşı olmak istemeyen personelimize saygımız sonsuz. Ancak, yok ben aşıya inanmıyorum, yok bize çip takacaklar diyen ve aşısını olmayan personeli, öğretmeni, hangi birimde çalışırsa çalışsın sınıflarımıza, okullarımıza almamız mümkün değil, onlarla yollarımızı maalesef ayırmak zorundayız. Eğitim kurumu ve eğitimci olmanın sorumluğuyla, velilerimizin de aşısını olarak ülkemizde okul zillerinin tekrar çalmasına katkı sağlayacağınızdan şüphemiz yok” diyerek okulları açmanın tek yolunun aşı olduğunu ve bir senenin daha kayıp edilemeyeceğini vurguladı.

Haberlerimizi Instagram, Facebook, Twitter, Telegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bakan Derya Yanık duyurdu! SED ödemeleri bugün yapılıyor

HIZLI YORUM YAP

r