a

Sigaraya zam mı geldi? Yılbaşına bir zam daha…

Son dönemlerde döviz kurunda yaşanan dalgalanmaların ardından zam furyası sigaralara da uzadı. Yakın zaman önce de bir başka sigara grubuna zam gelmişti. Twitter’dan açıklama yapan Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bir sigara grubuna 2 Türk lirası zam geldiğini duyurdu.

Yeni sigara fiyatlarını açıklayan Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, “maliyet ve kur farkı’’ nedeniyle bir sigara grubuna 2 TL zam yapıldığını açıkladı. Zam kararının ardından 14 TL olarak satılan sigaranın fiyatı 16 TL’ye yükseldi.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımla yeni fiyatları açıklayan Aybaş, diğer sigara gruplarına da zamların geleceğini ifade etti. Sigara grubuna yapılan zammın 2 Türk lirası olduğunu ifade eden Aybaş, zammın gerekçesini “maliyet ve kur farkı” olarak açıkladı.

Zam kararının ardından 14 Türk lirasına satılan sigaranın fiyatı 16 Türk lirasına çıktı.

Aybaş ayrıca, yaptığı diğer paylaşımda “2’nci zam yani ÖTV zammı yılbaşında yine gelecek” ifadelerini kullandı.

Ekim ayının başlarında da bir başka sigara grubuna zam gelmişti. 16 Türk lirası olan sigaralar 17 Türk lirası, 17 Türk lirası olan sigaralar 18 Türk lirası, 18 Türk lirası olan sigaralar da 19 Türk lirası olmuştu.

Haberlerimizi Instagram, Facebook, Twitter, Telegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Son dakika: Merkez Bankasından yatırımcılarla toplantı

HIZLI YORUM YAP

r