h Dolar 8,4018 %0.08
h Euro 10,1942 %0.08
h Altın (Gr) 503,87 %-0,55
a

Yunan vekilden çarpıcı Türkiye itirafı

Yunan milletvekili Dimitris Kammenos, Skai TV’de katıldığı programda Meis adasına tartışmaya yol açacak itiraflarda bulundu. Kammenos, şu ifadelere yer verdi, "ABD’nin Türkiye’den Yavuz gemisinin bölgeyi terk etmesini istemesi bir şey ifade etmiyor”

Yunan vekilden çarpıcı Türkiye itirafı
0

BEĞENDİM

Yunan milletvekili Dimitris Kammenos, Skai TV’de katıldığı programda Meis adasına tartışmaya yol açacak itiraflarda bulundu. Kammenos, şu ifadelere yer verdi, “ABD’nin Türkiye’den Yavuz gemisinin bölgeyi terk etmesini istemesi bir şey ifade etmiyor”

Yunanistan milletvekili Dimitris Kammenos, katıldığı bir televizyon programında Doğu Akdeniz ile ilgili konuştu. Yunanistan milletvekili Dimitris Kammenos’tan Doğu Akdeniz’de hak ve çıkarlarını korumak için mücadelesini sürdüren Türkiye ve Meis adasına ilişkin itiraflarda bulundu. Kammenos sözlerinde, “Yunanistan Lahey’e giderse, Meis Adası’nı kaybeder. ABD’nin Türkiye’den Yavuz gemisinin bölgeyi terk etmesini istemesi bir şey ifade etmiyor” şeklinde konuştu.

Yunanistan milletvekili Dimitris Kammenos sözlerine şu şekilde devam etti, “Yunanistan Lahey’e giderse, Meis Adası’nı kaybeder. ABD’nin Türkiye’den Yavuz gemisinin bölgeyi terk etmesini istemesi bir şey ifade etmiyor.” Kammenos, Yunanistan’ın Lahey’e gitmesi durumunda Meis’i kaybedeceğini itiraf ederek şu ifadelere yer verdi, 

“Beni daha çok başka bir şey ilgilendiriyor. Bu konuda Yunan halkına gerçeği söylemeliyiz. Bakoyanni (Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in kız kardeşi) Meis’in münhasır ekonomik bölgesini kaybedeceğimizi bildiğimiz halde Lahey’e gitmemiz gerektiğini söyledi. Ona katılmıyorum. Yunan halkına eğer Lahey’e gidersek Meis Adası’nın münhasır ekonomik bölgesini kaybedeceğimizi söylememiz gerekiyor.” itirafına şu sözleri ekledi, “İnsanlara gerçeği söylememiz gerekiyor. İnsanlar Lahey’e gitmemiz gerektiğini söylediğinde bunun ne anlama geldiğini bilmiyor. Elimizde olan çoğu şeyi kaybederiz. Ben Meis’i ve kıta sahanlığımızı kaybedeceğimizi söylüyorum. Eski Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Katrougalos, Türkiye’nin geniş bir sahile sahip olduğu konusunda bir konuşması var. Bu tam olarak mahkemede bir sorun olacak çünkü herkes için geçerli bir karar almak zorunda kalacaklar. Bu yüzden Amerikalılar, anlaşmaya varmak için baskı yapıyor. İnsanlara Lahey’e gidersek Meis’i kaybedeceğimizi söylemeliyiz.” 

Kammenos, ABD’nin Yavuz gemisinin faaliyetlerini ‘barışçıl’ yollarla durdurmasını sağlaması gerektiğini öne sürerek, “Çünkü Türk lideri Erdoğan kimseyi umursamıyor. Bizi bir daha asla umursamayacak. O gemi o bölgeyi asla terk etmeyecek” dedi. ABD’nin uyguladığı baskıya rağmen Türkiye’nin faaliyetlerine devam edip etmeyeceği sorusuna Kammenos, “Erdoğan onlara ya da herhangi bir kimseye aldırış etmiyor” dedi.

Kaynak: DHA

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.