a
  • AntalyaZ
  • Turizm
  • Ara tatilde çocuklu ailelerin tercihi Antalya otelleri oldu

Ara tatilde çocuklu ailelerin tercihi Antalya otelleri oldu

Ara tatilden çok rezervasyon yaptırılan çocuk dostu oteller Antalya, Eskişehir, İstanbul’da yer alırken; en çok uçak bileti alınan iller ise İstanbul, İzmir ve Antalya oldu. Kaynak: Ara tatilde çocuklu ailelerin tercihi Antalya otelleri oldu

Yılın ilk ara tatilinin gerçekleşeceği 12-21 Kasım tarihlerine ait seyahat verilerine göre ara tatilden çok rezervasyon yaptırılan çocuk dostu oteller Antalya, Eskişehir, İstanbul’da yer alırken; en çok uçak bileti alınan iller ise İstanbul, İzmir ve Antalya oldu.

Seyahat sitesi Enuygun, 2021-2022 eğitim öğretim yılının resmi olarak 15 Kasım Pazartesi başlayan ilk ara tatiline ilişkin verilerini açıkladı. Ara tatili hafta sonu ile birleştiren ve uçakla seyahat eden tatilcilerin yüzde 25’i13 Kasım Cumartesi günü, otobüsle seyahat edenlerin ise %44’ü 12 Kasım Cuma günü yola çıkmayı tercih etti. Uçak bileti için en çok tercih edilen destinasyonlar sırasıyla İstanbul, İzmir, Antalya, Adana ve Ankara oldu. Otobüs ile seyahat edenlerin en çok tercih ettiği destinasyonlar ise Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Antalya oldu.

Yapılan analize göre 12- 21 Kasım tarihleri arasında en pahalı uçak bileti 27.219 TL (2 kişi) ile İstanbul – Cancun rotası için satıldı. En ucuz uçak bileti 217 TL (1 kişi) Adana-Antalya, en ucuz otobüs bileti ise 15 TL (1 kişi) Kayseri –Ürgüp güzergâhına aitti. Yılın ilk ara tatilinde en çok İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir ve Eskişehir’deki otellere rezervasyon yapıldı. Çocuk dostu otel rezervasyonlarında ise ilk sırada Antalya yer aldı. Antalya’yı sırasıyla Eskişehir, İstanbul, Ankara ve Nevşehir gibi destinasyonlar takip etti. Çocuk dostu otel rezervasyonlarında en ucuz konaklama ücreti 149 TL (1 çocuk-1 yetişkin, tek gece) ile Aydın’da, en pahalı konaklama ücreti ise 7.454 TL (2 çocuk-2 yetişkin, 2 gece) ile Antalya’da gerçekleşti.

Haberlerimizi Instagram, Facebook, Twitter, Telegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sezonun bitmesiyle sahillerdeki turist sayısı azaldı

HIZLI YORUM YAP

r